Üritused haigetele

8. detsembril peab Tallinna Reumaühendus oma veerandsajandat sünnipäeva, vaadatakse nii tulevikku kui meenutatakse möödunut pidulikumas jõulumeeleolus

Pressiteadet loe SIIT.

 

2017.a. koolituspäevad ja jututoad toimuvad iga kuu viimasel teisipäeval algusega kell 16 Endla tn 59, koolitusklassis 209:

31. jaanuar  “Kuidas mõjutada toiduga tervist “, lektor Liis Orav

28. veebruar ” Sotsiaalhoolekanne/õendusabi”, lektor täpsustamisel

28. märts “Sagedamini esinevad nahahaigused”, lektor dr. Kairi Nurm

25. aprill ” Vaimse tervise hoidmine”  , lektor M. Kilgas-Loit

26. september “Podagra”, lektor dr. M. Esko

31. oktoober “Eneseabi/toimetulek “, lektor K. Halenius

28. november ” Muusikateraapia – helide tekitamise kunst “, lektor P.Tserkassova

 

 

2016.a. jututoad:

  1. 16.veebruaril  – Kroonilise valu sündroom (lektoriks Karin Laas, Ida Tallinna Keskhaigla reumatoloog )
  2. 29.märts – Kõrgvererõhutõbi (lektoriks kardioloog dr.E Pullisaar )
  3. 26.aprill – Õlavalu, seljavalu. Kuidas end aidata ( lektoriks – treeneriks füsioterapeut I.Abram)
  4. 27.september – Liigesehaige valuravi (lektoriks dr. M.Esko, Lääne – Tallinna Keskhaigla reumatoloog)
  5. 25.oktoober – Eneseabi. Toimetulek (lektoriks Külly Halenius, Tallinna Reumaühendus)
  6. 29.november – Tervislik liikumine (lektoriks – treeneriks A.Tipner -Torn)

Info telefonil 53476471 Vilma Einman

Muud koolituspäevad 2016:

1. Projekti ” Iseseisva, aktiivse ja teadliku vanemaealise luu-ja liigesehaige elukvaliteedi hoidmine ja kujundamine teraapiate ja kogemusnõustamisega ” esimene koolituspäev toimus  29. märtsil kell 14 teemal “Ortopeedilised abivahendid luu-ja liigesehaige igapäevases tegevuses. Jalalaba uuring. Jalalaba liikuvus ja soovituslikud harjutused.

Ortopeedilistest abivahenditest igapäevaelus ja tegevusteraapias rääkis füsioterapeut. Tutvustati jalalaba uuringut, ortopeedilisi taldu ja jalanõusid. Valuravist ja valu leevendamisest ravimite, kehalise aktiivsuse ja dieediga rääkis Lääne Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr M.Esko.

Toimetulekust reumatoidartriidiga rääkisid patsiendid.

Esimene koolituspäev toimus Endla tn 59, Tallinna Puuetega Inimeste Kojas.

2. 12.04.2016 toimus koolituspäev ” Muusikateraapia vaimse tervise hoidjana. Muusikainstrumentide heli kuulamine ja tundmine”.

Esines muusikaterapeut ja tutvustati muusikainstrumente ja nende helisid. Toimetulekust ja elust luupusega rääkis patsient.

Päev toimus Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumis.

 

3. 29.06.2016 toimus koolituspäev “Kõrvemaa kepikõnd – loodusmatk. Loodusteraapia vaimse tervise hoidjana “

Koolitus õpetas koos bioloogide ja füsioterapeutidega loodust märkama ja tundma.

Toimetulekuloo elust osteoartroosiga rääkis patsient.

Koolituspäev toimus RMK Kõrvemaa matkaradadel.

 

4. 08.07.2016 toimus koolituspäev

“Vanemaealise kroonilise luu-ja liigesehaige päevaplaan ja ratsionaalne aja kasutamine. Kuidas vabaneda sõltuvusest ja halbadest harjumustest. Taimed ja taimne toit luu-ja liigesehaige toidulaual. E-ained toidus. E-tervis patsiendi seisukohalt . Toimetulek osteoporoosiga – patsiendi lugu”.

Psühholoogid rääkisid kroonilise haige igapäevaset aja kasutamisest ja õpiti praktilisi oskusi, kuidas kasutada aega ratsionaalsemalt. Lisaks sellele käsitleti soovitusi ja tehti praktilisi harjutusi halbadest harjumustest vabanemiseks. Taimsest toidust, toortoidust ja mittesoovitavatest  e-ainetest toidus rääkis dietoloog. Osteoporoosi haiged rääkisid ja jagasid nõuandeid igapäevaseks haigusega toimetulekuks.

5. 14.07.2016 toimus koolituspäev ” Kepikõnd – matk Paldiskis ja Pakri poolsaarel “. Lisaks viidi tegevusterapeutide poolt läbi ka geopeitus ja töötuba Paldiski muuseumis. Tervisenäitajaid mõõtsid õed ITK Keskhaiglast ja Repforce OÜ st. Reumatoloog dr M.Esko vastas patsientide küsimustele oma haiguse kohta.

Koolituspäevast võtsid osa lisaks Tallinna Reumaühenduse haigetele ka luu-ja liigesehaiged Harjumaalt (Harku-ja Keila vallast).

6. 13.09.2016 toimus koolituspäev “Lemmikloomateraapia ja sõprus loomaga vaimse tervise hoidmise seisukohalt. Loomadega tegelemine. Kingitused loomadele ja lindudele”. Tegevusteraapiatunnis valmistati lindudele ja loomadele talveks kingitusi. Loomaterapeudid koos 4 teraapiakoeraga demonstreerisid loomaga suhtlemise võtteid ja tegevusi. Päeva lõpetas matk koertega mere ääres.